dekorowanie choinek warszawa

Jak udekorować choinkę? Czy Wy też macie co roku ten dylemat?

Bożonarodzeniowa choinka to wielka gratka dla dekoratorskich maniaków! Jak co roku wyciągają z szaf i ze strychów pudełka bombek, lampek, ozdób choinkowych, żeby przybrać to wyjątkowe drzewko i stworzyć w domu magiczny klimat świąt. W dekoracjach choinkowych często sięgamy po inspiracje do trendów wnętrzarskich. Stąd w tym roku dużą popularnością cieszą się świąteczne ozdoby w odcieniach różu w połączeniu ze złotem. Modny trend to także dekoracje w kolorach kamieni szlachetnych, takich jak: szafir, rubin, czy szmaragd oraz połączenie kolorów inspirowane baśnią „Dziadek do orzechów”. Niezmiennie popularna na choince jest także klasyka, czyli biel i czerwień oraz własnoręczne wykonane ekologiczne ozdoby.

A Wy na jakie świąteczne dekoracje stawiacie? Klasyczne, nowoczesne, czy w wersji eko? Sprawdźcie moje zestawienie, jakie kolory królują w tym roku wśród świątecznych ozdób choinkowych!

(Tekst oryginalny opublikowany na VIVA.PL)

1. Granat, czerwień, złoto

Granat, czerwień i złoto. Klasyczne choinkowe dekoracje w kolorach granatu, czerwieni i złota to zestawienie inspirowane baśniowym dziadkiem do orzechów. Do tego koniecznie prezenty zawinięte w kraciasty papier ozdobny!

dekorowanie choinek warszawa

2. Róż i złoto

Choinka w nowoczesnym stylu – w modnym połączeniu różu ze złotem. W tej wersji słodką alternatywą dla choinkowych pierników będą lukrowane pączki z dziurką.

dekorowanie choinek warszawa

3. Zieleń

Zielone bombki na zielonej choince? Czemu nie! Monochromatyczny choinkowy look można przełamać srebrnymi lub złotymi dodatkami.

dekorowanie choinek warszawa

4. Eko

Żyj w stylu eko na co dzień i na święta! Ekologiczne ozdoby na choinkę wybiera coraz więcej osób. Szczególnie te wykonane własnoręcznie: suszone owoce, pierniki, kokardy z naturalnych materiałów, ozdoby z papieru i drewna.

dekorowanie choinek warszawa

5. Biel

Ponadczasowa biel to klasyka, która zawsze bezbłędnie wygląda na zielonej choince. Białe dekoracje mogą też zrekompensować brak śniegu za oknem.

dekorowanie choinek warszawa

zdjęcia: Pinterest