trendy slubne 2018

Bierzesz ślub w przyszłym roku i zastanawiasz się, czego nie może zabraknąć na twoim przyjęciu weselnym? Specjalnie dla ciebie tropimy trendy weselne zza oceanu. Od ścianek z donutów przez torty o wyglądzie górskiego kryształu po własne filtry na Snapchacie! Zobacz mój krótki przewodnik po tym, co będzie trendy na ślubach i weselach w 2018 roku!

(Tekst oryginalny opublikowany na VIVA.PL)

1. Wszechobecna zieleń

Greenery to kolor roku Pantone 2017, ale nic nie wskazuje na to, żeby zielony trend ślubny zmniejszył swoją popularność w przyszłym sezonie. Zieleń cięta, sukulenty, kaktusy, mech zdobią stoły, sale weselne, ołtarze i bukiety ślubne. Zielone dodatki dominują, a nawet czasem zupełnie zastępują kwiaty. Niektóre panny młode wpinają prawdziwe sukulenty nawet we włosy!

trendy weselne 2018 greenery

trendy weselne 2018 greenery

2. Słodkie bufety

Jaki deser będzie najlepszą „kropką nad i” na weselnej uczcie? Zamiast tradycyjnej szarlotki zaskocz gości niebanalną prezentacją słodkiego bufetu! W Stanach królują wymyślne ściany z donutów oraz samoobsługowe lodowe bary. Te sprawdzą się najlepiej w letnie miesiące. Goście będą zachwyceni mogąc wybrać ulubiony smak, posypki, polewy i dodatki. Co powiecie na lody czekoladowe z kawałkami kruchej czekolady, posypką w kształcie serc, oblane truskawkowym sosem – połączenie idealne dla pana młodego według amerykańskiego producenta lodów Blue Bell ice cream?

trendy weselne 2018 słodkie bufety

trendy weselne 2018 ścianki z donutow

3. Fantazyjne torty

Tradycyjnie podane desery zamieniamy na finezyjne bufety, ale torty weselne nie schodzą z afisza! I przybierają formę prawdziwych dzieł sztuki. Torty to absolutny „must have” sezonu. Popularnością na Instagramie wyróżniają się rustykalne naked cakes, w których ciasto nie jest pokryte polewą ani lukrem, brushtroke cakes zdobione jak za pociągnięciem pędzla malarza (rozsławione przez rosyjską cukiernię Kalabasa) oraz torty Geoda, które do złudzenia przypominają kryształ górski

torty na wesele


4. Już nie tylko hashtag

Jak wykorzystać cyfrowe trendy i multimedia na ślubie i weselu? Oprócz hashtagów coraz popularniejsze są personalizowane geofiltry ślubne na Snapchacie, które można zaprojektować specjalnie na tę okazję. Dostępne dla weselnych gości przez 30 dni, w konkretnej lokalizacji, gdzie odbywa się uroczystość.

filtr snapchat na wesele

5. Pomysłowe atrakcje dla gości

Młode pary i wedding plannerzy prześcigają się także w niebanalnych pomysłach, jakie rozrywki zapewnić gościom podczas przyjęcia. Oldschoolowa fotobudka urządzona we wnętrzu „Ogórka”? A może kącik dla gości ze zmywalnymi tatuażami, najlepiej z własnym weselnym logo lub z brokatowymi ozdobami na ciało (tak, tak, i to wcale nie mowa o karnawale!). W prostszej wersji – maszyna z kolorową watą cukrową. Słodki bufet i świetna atrakcja w jednym!

weselne atrakcje dla gosci

trendy weselne 2018 fotobudka

Zdjęcia: Pinterest