wielkanocne nakrycie stołu

Wielkanocne nakrycie stołu to ważny element przygotowań do świąt. Zastanawiasz się, jakie kolory dekoracji wybrać? Paleta barw na Wielkanoc to nie tylko biały, zielony i żółty. Niezmiennie modne są pastele, ale także ciemniejsze akcenty kolorystyczne i złote dodatki. Dla wielbicieli minimalizmu – kilka  świątecznych dekoracji w stylu skandynawskim. A więc zanim zaprosisz gości na śniadanie wielkanocne, obejrzyj  galerię i zainspiruj się, jak udekorować stół na Wielkanoc.

Może zainteresuje Cię też mój post o pomysłach na wielkanocne dekoracje, które można zrobić w 10 minut!

(Tekst oryginalny opublikowany na VIVA.PL)
  1. Wszystkie odcienie pasteli

Uwielbiam subtelne pastele we wszystkich odcieniach: pudrowy róż, fiolet, błękit, pomarańcz i mięta. A zestawienia kilku pastelowych kolorów na wielkanocnym stole są szczególnie mile widziane!

wielkanocne nakrycia stolu

wielkanocne nakrycia stolu

  1. Błękit i kobalt

A może nietypowe wielkanocne nakrycie stołu z dominującym niebieskim? Jeśli nie masz kolorowej zastawy, postaw na barwne kwiaty, na przykład kobaltowe anemony lub szafirki.

wielkanocne nakrycia stolu

  1. Z dodatkiem złota

Biały obrus, świeże kwiaty w soczystych kolorach i złote dodatki to połączenie, które nie może się nie udać. Pozłacane sztućce lub pisanki muśnięte złotym sprayem zachwycą twoich gości!

wielkanocne nakrycia stolu

  1. W bieli

Biel na wielkanocnym stole gości bardzo często i nie wychodzi z mody! Biały obrus, zastawa, porcelanowe zające a nawet białe kwiaty stworzą elegancki, świąteczny nastrój.

wielkanocne nakrycia stolu

  1. Naturalnie

Nie mogło zabraknąć propozycji nakrycia stołu w stylu skandynawskim. Tu stawiamy na neutralne odcienie: biel z dodatkiem brązu i szarości.  Z takim minimalistycznym nakryciem najlepiej będą się komponować wstawione w wazon lub ułożone przy talerzu bazie i gałązki.

wielkanocne nakrycia stolu

Zdjęcia: Pinterest